Hakkımızda

"Biz fotoğrafçı bir ekibiz. Işığı, kadrajı ve zamanı tutku ile yakalıyoruz."

Profashion Studio projesine 2006 yılında, Türkiye tekstil sektörüne katma değer sağlayıcı bir teknoloji geliştirme hayali ile başladık.

Türk hazır giyim ve tekstil firmalarının hem kreatif, hem de e-ticaret sunumları için, fotoğraf ve videolu görsellerini kendi bünyelerinde hızlı ve pratik şekilde 36 karşılayabilmeleri için böylesi faydalı bir teknolojinin kendi bünyelerinde kullanılıyor olmasının, sektörün tüm dinamikleri adına katma değer sağlayacağına inandık.

50 metrekare alana ihtiyaç duyulan geleneksel bir stüdyoda bulunan her şeyi sadece 17 metrekareye sığdırmayı başardık. Işıklar, kamera ve açıların akıllı bir yazılım sayesinde, tek dokunuş ile kolayca yönetilebilmesi için mekatronik mühendisliğin sınırlarını zorladık.

Her alanda kendi ihtiyaçlarına yerli çözümler üretebilmeyi hedefleyen güçlü Türkiye’nin, her güçlü markasının himayesinde böylesi inovatif bir son teknoloji ürününün yer almasının, sektörel açıdan son derece stratejik bir önemi olduğuna inandık.

5 yıl boyunca Profashion Studio projesini hayata geçirmek için azim ve kararlılıkla çalıştık. Bir çok markanın mal girişinden, e-ticaret paylaşımına, ürün teslimatına kadar olan süreçlerini yakından inceledik. Firmaların iş yapma kabiliyetlerini yükseltici birçok akılcı çözümü sistem içerisine entegre ettik.

Profashion Studio, Türk tekstil markalarının ürünlerini özellikle uluslararası online satış platformlarında, bu siteler tarafından talep edilen standartlara sahip fotoğraf ve videolu görsel içeriklerle daha iyi tanıtmalarını sağlayacaktır. Ve buna bağlı olarak satışlarının arttırılmasına ve bu sayede ülkemizin ihracat oranlarının da yükselmesine sebep olacaktır.Peki geçmişten günümüze neler yaptık.

1995
Türkiye’nin ilk dijital baskı merkezini kurduk.

2000
Türkiye’de ilk uygulamalı Adobe Photoshop eğitimleri verdik.

2005
Devlet Arşivleri restorasyon çalışmalarına başladık. 5 yıl süren bir projede, Atatürk fotoğraf arşivi yenileme ve dijitalleştirme çalışmalarını yaptık.

2010
Fotomatik markamızı kullanıcılarımız ile buluşturduk. Şu an 21 ülkede 750 noktada hizmet vermekteyiz.

2018
Sinemada Eğlence mottosu ile, Cinefoto markamızı kullanıcılarımız ile buluşturduk. Şu an 5 ülkede 240 noktada hizmet vermekteyiz.

2019
Face ID biyometrik iş istasyonları üretmeye başladık. 14 ülkede kullanılmaktadır.

2021
5 yıllık Ar-Ge süreci sonucunda Profashion Studio markamızı kullanıcılarımız ile buluşturduk.